SLOVENSKÁ KOALÍCIA PRE KULTÚRNU DIVERZITU

Get Adobe Flash player

 

 

Logo SKKD2 petit 317d3

 

Vítame Vás na stránke SLOVENSKEJ KOALÍCIE PRE KULTÚRNU DIVERZITU, ktorá vznikla v roku 2006 na základe prístupu

Slovenskej republiky k dohovoru o kultúrnej rozmanitosti. Doteraz sa k nemu hlási 121 štátov celého sveta.

 

 

     SKKD - Slovenská koalícia pre kultúrnu diverzitu * * * V máji 2020 prešla stránka technickou rekonštrukciou***Dovtedy stánku navštívilo takmer 350 000 návštevníkov***

Vážené kolegyne a kolegovia,

chceme sa s Vami podeliť o praktické informácie k vyplneniu formulára MK, ktoré máme od pána Smolku, jedného z iniciátorov listu premiérovi.

Volal mu pán Taliga z MK, a veľmi nás prosí o nasledovné k dotazníku - formuláru:

1) chápme, že panie na infolinke MK sú tiež len ľudia, sú zahltené návalom telefonátov, a možno niekedy nevedia úplne adresne vyhodnotiť, čo sa pýtame, a o možno nie úplne správne odpovedajú... TEDA - zásadné info priamo od zdroja sú tu:

2) Formulár vypĺňa KAŽDÝ subjekt, ktorý mal v roku 2019 akýkoľvek príjem z činnosti v kultúre, a je úplne jedno, či to bol hlavný alebo vedľajší príjem, alebo súbeh, alebo "prilepšenie". Taktiež, ak máte ako osoba viacero sro, oz, alebo ste mali tento príjem aj ako fyz. osoba, za každý takýto subjekt treba vypĺňať, aj keby ste ich mali 300!

3) Týka sa to akýchkoľvek umeleckých činností, služieb, remesiel, teda, umelci, technici, agentúry, manažéri, produkční, hudobníci, výtvarníci, architekti, herci, tanečníci, dídžeji, ľudia od eventov, pomocníci, nosič, firmy, neziskovky, VŠETCI.

4) Tento formulár slúži na zber dát, nie je to žiadna žiadosť o pomoc či kompenzáciu, tie výzvy budú nasledovať až po tomto formulári. Teda, vyplňte ho aj tí, ktorí nie ste zasiahnutí koronakrízou, a ani nič žiadať nechcete a nebudete. Je to formulár, ktorý má združiť, pomenovať a zatriediť VŠETKY subjekty pracujúce akýmkoľvek spôsobom v KKP v SR, a v druhom rade má odhadnúť pokles tejto práce a príjmu v tomto roku.

5) Bolo nešťastne odkomunikované, že existujú nejaké "kompletne a nekompletne" vyplnené formuláre: všetky, ktoré boli odoslané, boli v poriadku. Práve preto, že sú vo formulári povinné a nepovinné kolónky, MK samozrejme, nečaká, že všetky kolónky sme schopní všetci 100% vyplniť, je to zisťovací dotazník, nie daňové priznanie! 

6)

Zrekapitulujem - prosím, toto je v tejto chvíli najzásadnejšie, prosím, zabudnime na "výklady" k formuláru, ktoré sa tu množia - formulár vypĺňajú všetky fyzické osoby, právnické osoby, aj iné subjekty, všetky kolónky nie sú povinné, nie je to formulár na žiadanie pomoci, a je to formulár pre VŠETKY druhy umení, manažérskych a obslužných profesií, a tiež aj všetkých remesiel v KKP.

S pozdravom

Pavol Kráľ,

predseda Grémia Slovenskej koalície pre kultúrnu diverzitu

Promo IFCCD

použiť flash player !!!

Návštevnosť od mája 2020

134851
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Celkove
66
445
1990
130387
10617
7485
134851

Your IP: 3.235.179.111
2021-10-20 21:16

Rozhlasové vysielanie

Rozhovor predsedu SVÚ P. Kráľa (relácia Ľudia, fakty, udalosti)

Rozhovor predsedu SVÚ P. Kráľa v Slovenskom rozhlase (relácia Ľudia, fakty, udalosti)

(potrebné nainštalovať a povolit flash player)

Besedu o aktuálnych problémoch a možných riešeniach v oblasti kultúry na Slovensku najbližšie pripravujeme v Komárne.

Uskutoční sa v piatok 23. februára 2018 od 14:30 v Monarchia CAFÉ, Nádvorie Európy 3.

 

 

Zaostrené - rádio LUMEN

Rozhovor Pavla Kráľa a Ľuba Beláka v rádiu LUMEN 29.9.2012

(potrebné nainštalovať a povolit flash player)