SLOVENSKÁ KOALÍCIA PRE KULTÚRNU DIVERZITU

Get Adobe Flash player

 

 

Logo SKKD2 petit 317d3

 

Vítame Vás na stránke SLOVENSKEJ KOALÍCIE PRE KULTÚRNU DIVERZITU, ktorá vznikla v roku 2006 na základe prístupu

Slovenskej republiky k dohovoru o kultúrnej rozmanitosti. Doteraz sa k nemu hlási 121 štátov celého sveta.

 

 

     SKKD - Slovenská koalícia pre kultúrnu diverzitu * * * V máji 2020 prešla stránka technickou rekonštrukciou***Dovtedy stánku navštívilo takmer 350 000 návštevníkov***

Milé kolegyne a kolegovia,

dovoľte, aby sme Vás srdečne pozdravili v týchto neľahkých časoch. Radi by sme Vám poskytli súhrn najdôležitejších informácií  o našich aktivitách, najmä v súvislosti s prípravou opatrení na zmiernenie dopadov mimoriadnej situácie na kultúru a umelcov.

 1/ Už minulý týždeň sme sa písomne obrátili na ministerku kultúry Natáliu Milanovú: máme jednoznačný záujem podieľať sa v mene SKKD i SVÚ na konštruktívnej diskusii o adekvátnych riešeniach pre kultúru v najbližšom období, a následne po návrate do normálu na diskusii o zásadnejších a dlho odkladaných riešeniach, ktoré sú nevyhnutné. List zverejňujeme na webovej stránke SKKD.

2/ Sme v kontakte s médiami, včera v rannom vysielaní Rádia Devín odznela časť rozhovoru P.Kráľa s redaktorom R. Šimáškom k aktuálnej situácii. 5 minútová ukážka je dostupná na www.svu.sk v rubrike Aktuality. Link na rozhovor: https://svu.sk/sk/p-kral-rozhovor-radio-devin/

3/ Iniciatíva Stojíme pri kultúre zverejnila dotazník, s cieľom zozbierať údaje ako podklad k možným riešeniam. V mene SVÚ sme dotazník vyplnili. Ak sa máte záujem zapojiť, pripájame link na dotazník: https://stojimeprikulture.sk/prieskum/

4/ K riešeniu situácie chce prispieť aj OF Zachráňme kultúru. Na neformálne oslovenie sme reagovali pozitívne, koordinácia krokov je v záujme celej kultúrnej obce.

5/ V mene SKKD sme vypracovali koncept stratégie vrátane stručného predstavenia návrhov v mene SKKD a SVÚ, ktorý sme poslali ministerke kultúry Natálie Milanovej. Dokument zverejňujeme na webovej stránke SKKD.

6/ Otvorený list Európskej komisii a členským štátom žiadajúci podporu pre kultúrny a kreatívny sektor a obzvlášť umeleckých tvorcov, ohrozených krízou spôsobenou ochorením COVID-19 / OPEN LETTER to the EU Commission and the Member States, demanding support for the Cultural and Creative Sectors, particularly cultural creators, affected by the COVID-19 crisis:  

Sme v intenzívnom kontakte s medzinárodnými organizáciami, sledujeme, ako riešia situáciu, spolupracujeme na spoločných stanoviskách. S cieľom podporiť prijatie adekvátnych opatrení pre kultúru sme sa s partnermi v ECCD podieľali na príprave otvoreného listu, ktorý som dnes dopoludnia (3.4.2020) v mene Slovenskej koalície pre kultúrnu diverzitu podpísal. List zverejňujeme na webovej stránke SKKD.

List do tohoto okamihu podpísalo aj 89 členov Európskeho parlamentu, vrátane 2 za Slovensko (WIEZIK Michal a HOJSÍK Martin) a zbieranie podpisov naďalej pokračuje.  

Petícia je už dostupná online – link: http://www.saveEUculture.eu   Ak máte záujem petíciu podporiť, môžete ju na tomto linku podpísať, a samozrejme môžete podľa vlastného uváženia šíriť petíciu ďalej. Nezabudnime, že kroky EU na podporu kultúry môžu výrazne ovplyvniť situáciu aj na Slovensku.

Symbolom akcie je hashtag #saveEUculture

V mene celého tímu s prianím pevného zdravia  

Pavol Kráľ, predseda Grémia SKKD

Promo IFCCD

použiť flash player !!!

Návštevnosť od mája 2020

134846
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Celkove
61
445
1985
130387
10612
7485
134846

Your IP: 3.235.179.111
2021-10-20 21:00

Rozhlasové vysielanie

Rozhovor predsedu SVÚ P. Kráľa (relácia Ľudia, fakty, udalosti)

Rozhovor predsedu SVÚ P. Kráľa v Slovenskom rozhlase (relácia Ľudia, fakty, udalosti)

(potrebné nainštalovať a povolit flash player)

Besedu o aktuálnych problémoch a možných riešeniach v oblasti kultúry na Slovensku najbližšie pripravujeme v Komárne.

Uskutoční sa v piatok 23. februára 2018 od 14:30 v Monarchia CAFÉ, Nádvorie Európy 3.

 

 

Zaostrené - rádio LUMEN

Rozhovor Pavla Kráľa a Ľuba Beláka v rádiu LUMEN 29.9.2012

(potrebné nainštalovať a povolit flash player)